ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8873056
*
nr 887 3056
Spegel
Konvex. , diameter: 52
Utrop:
600 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2014
kl 20:03:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 21:34:39
1
200 kr
12/4 18:59:15
2
600 kr
12/4 19:01:50
1
350 kr
12/4 19:02:07
1
500 kr
12/4 19:02:30
1
800 kr
12/4 19:07:08
2
800 kr
12/4 19:07:36
2
900 kr
14/4 15:03:38
1
1.100 kr
14/4 18:01:45
2
1.100 kr
14/4 18:01:58
2
1.200 kr
14/4 19:05:43
1
1.400 kr
14/4 19:56:53
3
1.500 kr
14/4 19:57:37
3
1.600 kr
14/4 19:58:25
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konvex spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 887 3056
Spegel
Konvex. , diameter: 52
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 21:34:39 | 1 | 200 kr |
12/4 18:59:15 | 2 | 600 kr |
12/4 19:01:50 | 1 | 350 kr |
12/4 19:02:07 | 1 | 500 kr |
12/4 19:02:30 | 1 | 800 kr |
12/4 19:07:08 | 2 | 800 kr |
12/4 19:07:36 | 2 | 900 kr |
14/4 15:03:38 | 1 | 1.100 kr |
14/4 18:01:45 | 2 | 1.100 kr |
14/4 18:01:58 | 2 | 1.200 kr |
14/4 19:05:43 | 1 | 1.400 kr |
14/4 19:56:53 | 3 | 1.500 kr |
14/4 19:57:37 | 3 | 1.600 kr |
14/4 19:58:25 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konvex spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14